arkaswsiemp@gmail.com
518-903-507

Wróciła Liga Dzielnicowa

Po wakacyjnej przerwie znów wielkie piłkarskie święto w naszym klubie! Na Karwinach zagościła Liga Dzielnicowa.

Przypominamy, że Liga Dzielnicowa to nasza autorska inicjatywa, w której wszyscy zawodnicy z danego rocznika mają możliwość spotkać się na turnieju i rywalizować z rówieśnikami z innych dzielnic.

Tak było w minioną sobotę. Emocji i pięknych goli nie brakowało!
To był jednak także pracowity weekend dla naszych reprezentantów, którzy rozegrali mecze ligowe oraz wzięli udział w turniejach związkowych.

Pierwszy turniej reprezentacji 2019

Po raz pierwszy w turnieju ligowym miała okazję zagrać reprezentacja rocznika 2019.

Ogromne brawa dla naszych najmłodszych zawodników. W miniony weekend grały też starsi koledzy. Trzy punkty dopisali w ligowej tabeli zawodnicy z rocznika 2014 grający w lidze Młodzik D2.

Lipcowa przerwa w treningach. Wracamy 4 sierpnia

Tradycyjnie lipiec to miesiąc, w którym nasi zawodnicy odpoczywają od zajęć treningowych. Na poszczególne lokalizacje wracamy 4 sierpnia zgodnie z grafikiem.

Przypominamy, że pod koniec lipca ponad 100 osobowa grupa żółto-niebieskich wyjedzie na zgrupowanie do Łapina.

Sezon kończymy Ligą Dzielnicową i turniejem w Działdowie

Tym razem na Karwinach odbyły się zmagania Ligi Dzielnicowej dla najmłodszych naszych zawodników. Na dwóch boiskach, w komfortowych warunkach mogły rywalizować dzieci z roczników 2019,2018,2017 i 2016.

Dodatkowo niedziela upłynęła reprezentacji rocznika 2017 na wyjazdowym turnieju w Działdowie organizowanym przez Akademia Piłkarska Goalmania . Organizatorów na pewno trzeba pochwalić za świetnie przygotowane wydarzenie, a naszych zawodników za bardzo dobrą postawę oraz serce włożone w każde spotkanie. Co więcej wystawiliśmy dwa składy dzięki czemu wiele minut na boisku spędziła zdecydowana większość zawodników na co dzień trenujących w reprezentacji. Wśród naszych rywali oprócz gospodarzy byli jeszcze m.in. Akademia Piłkarska Sparta Brodnica Constract Lubawa, Stoczniowiec Płock czy BVB Academy WBS Warsaw.

Podsumowując sezon trzeba na pewno podziękować wszystkim naszym zawodniczkom i zawodników, a także rodzicom i trenerom.

Słowa uznania dla naszych sponsorów i osób mocno nas wspierających za ogrom wykonanej pracy na rzecz wsparcia naszej młodzieży: Honest, SOLANO EYEWEAR, Stowarzyszenie Nagomi, MultiLog, Ideolo Pizza, Pani Dorocie i Robertowi Smolnickim, Bartoszowi Galińskiemu oraz Magdalena Mazurek – Ubezpieczenia

Liga dzielnicowa rozegrana tym razem na Pogórzu-Kosakowie

Ostatnia liga dzielnicowa w tym sezonie dla najstarszych roczników odbyła się pierwszy raz na jednej z naszych nowych lokalizacji Pogórze-Kosakowo.

Dwa boiska, mecze rozgrywane jednocześnie, a co za tym idzie bardziej dynamiczna forma turnieju. Do tego dużo miejsca do kibicowania i wspólnego spędzania wolnego czasu.

Oprócz ligi dzielnicowej w sobotę swój ostatni turniej w tym sezonie rozegrała reprezentacją rocznika 2014.

W zawodach zorganizowanych przez Futbol Base Polonia wystąpiły aż dwie nasze drużyny dzięki czemu mogła zaprezentować się większa grupa zawodników i w to dużym wymiarze czasu

„Mistrzostwa Kaszub” oraz turniej Bałtyk Cup

To były dwa wydarzenia, w których w miniony weekend uczestniczyli nasi reprezentanci.

W Szemudzie zagrali zawodnicy z roczników 2015 i 2017. Organizatorzy zadbali o to, aby zespoły spędziły na boisku jak najwięcej minut.

Podobnie było podczas turnieju Bałtyk Cup, w którym zagrali reprezentanci z roczników 2014 i 2016. Młodsi zawodnicy rywalizowali nie mal przez całą sobotę tocząc niezwykle wyrównane boje z najlepszymim zespołami naszego regionu. Natomiast reprezentacja rocznika 2014 grała zarówno w sobotę jak i w niedzielę. Napewno wielkim przeżyciem dla zawodników była możliwość gry na stadionie miejskim, gdzie jak wkrótce Arka Gdynia zagra ponownie w Ekstraklasie!

Dużo grania i goście z Niemiec

To była spora dawka turniejowa dla naszych zawodników w miniony weekend grały praktycznie wszystkie nasze reprezentacje.

Na początek warto podkreślić, że bardzo ciekawe wydarzenie odbyło się dzięki współpracy naszego klubu z Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Gdyni.

Na Karwinach przy ulicy Staffa 10 gościliśmy niemiecki zespół Niedersächsischer Fußballverband e.V. – NFV oraz przebywającą w Trójmieście drużynę @KS Pcimianka Szkółka Piłkarska.

Dla naszych reprezentantów z rocznika 2014 była to ogromna dawka nauki i możliwość konfrontacji z klasowymi zespołami. Sam miniturniej nie odbyłby się bez pomocy Roberta Smolnickiego i Bartosza Galińskiego. Podziękowania należą się także dostawcy zawsze pysznej Ideolo Pizza oraz sponsorom: Honest, SOLANO EYEWEAR, MultiLog.

Gdy jeszcze trwała rywalizacja na Karwinach to do turnieju z okazji 10 lecia AP KP Gdynia szykowały się już drużyny z roczników 2016 i 2018. Było dużo rozegranych meczów i rywalizacja fair Play bez klasyfikacji końcowej, ale za to z medalami dla wszystkich.

Na deser w niedzielę do zmagań z rówieśnikami przystąpiły reprezentacje z roczników 2015, 2017 i 2018. Wszystkie nasze drużyny miały przyjemność zagrać na obiektach GOSiR w Gdyni. Tymi turniejami zamknęliśmy wiosenny okres gry w rozgrywkach związkowych.

Pogoda nie starsza naszym zawodnikom

W weekend reprezentacje rozegrały kolejne turnieje, choć tak naprawdę mamy nadzieję, że za tydzień aura będzie już dużo bardziej łaskawa.

Trudne zadanie mieli nasi najmłodsi zawodnicy z rocznika 2019, którym przyszło zagrać praktycznie cały turniej w deszczu. Mimo to chłopcy nie narzekali i z pełnym zaangażowaniem biegali po boisku.

Nieco więcej szczęścia mieli zawodnicy z rocznika 2016, którzy rozgrywali swoje mecze pod balonem. Na gdyńskiej Dąbrowie mierzyli się m.in. z Gdyńska Akademia Piłkarska Dąbrowa , AP KP Gdynia czy KS ISKRA Szemud.

Na zakończenie aż za Wejherowo udała się reprezentacja rocznika 2014, która tradycyjnie zagrała z Akademia Piłkarska Kowale, Wejherowska Akademia Piłki Nożnej „Błękitni” Wejherowo , SI Arka i Gedania 1922 Gdańsk.

Brawa dla zawodników za pełne zaangażowanie oraz dla rodziców za wytrwałość.

Cztery nasze zespoły oglądaliśmy w weekend

Reprezentanci roczników 2015,2017 i 2018 zagrali w rozgrywkach związkowych, a reprezentacja 2014 w dwudniowym turnieju Football Champions CUP.

W miniony weekend szansę zaprezentowania swoich umiejętności dostali kolejni zawodnicy, którzy trenują w reprezentacjach lub mogą zostać do nich dołączeni.

Wiele radości z gry mięli w sobotę najmłodsi reprezentanci z rocznika 2018, którzy w meczach z rówieśnikami zdobyli wiele bramek. Trzy wartościowe mecze rozegrali o rok młodsi chłopcy z rocznika 2017.

Z dobrej strony pokazali się także zawodnicy z reprezentacji 2015, którzy zdobyli sporo goli przy Olimpijskiej 5 w Gdyni.

Dodatkowo w sobotę i niedzielę w Gniewinie rywalizowała reprezentacja rocznika 2014. Nasz zespół miał możliwość po raz pierwszy zagrać w systemie 9×9. Dziesięć meczów po 22 minuty z takimi zespołami jak m.in. Escola Varsovia , Jaguar Gdańsk , Łódzka Akademia Futbolu – Klub Sportowy , Kotwica Kołobrzeg czy KS Gwardia Koszalin Klub Piłkarski było nieocenionym doświadczeniem dla drużyny.

Za wsparcie i doping w miniony weekend dziękujemy rodzicom

KONTAKT

ARKA Gdynia

Stowarzyszenie Wspierania Sportu i Edukacji Młodych Piłkarzy

Adres:
ul.Rungurska 8, 81-507 Gdynia
NIP:586-20-49-685
Regon:192052812

Telefon:518-903-507

adres e-mail: arkaswsiemp@gmail.com

www.arka-swsiemp.pl